IZOGIBAJTE SE

Srbenje in mozolji

Ne praskajte in ne drgnite tattooja. Ko se tattoo celi, začne zelo srbeti in pojavljajo se mozolji. To je normalno, zato pustite mozoljem, da se sami posušijo in odpadejo po naravni poti. Ne praskajte jih ali ne skušajte jih ročno odstraniti. To lahko povzroči, da prehitro odpadejo in pustijo v koži brazgotino ali prazna »nebarvna« mesta .
Z nohti lahko povzročite tudi, da pride do vnetja, v kolikor le ti niso čisti in razkuženi. Roke si vedno umijte in ne dovolite, da se kdo dotika vašega tattooja, medtem ko se le ta celi.

Izogibajte se kopanju in namakanju tetovaže

Dokler vaš tattoo ni dokončno zaceljen, se izogibajte kopanju v bazenu, morju ali lastni kadi. Razlogi zato so, da  prevelika izpostavljenost tattooja v vodi povzroča, da se izloča črnilo in s tem se poškoduje tattoo. Poleg tega je voda lahko gojišče bakterij, ki povzročijo vnetje vaše tetovaže.

Ne izpostavljajte tattooja soncu

Ne izpostavljajte tattooja direktnemu soncu. Sonce je največji sovražnik novih tetovaž. Sončni žarki povzročajo, da koža porjavi in tattoo zbledi. Zaradi tega ne izpostavljajte tetovaže soncu 3-4 tedne, dokler ni postopek celjenja končan. Kljub temu boste morali vaš tattoo vedno zaščititi pred soncem s faktorjem minimun 30, da bo vaša tetovaža še dolgo časa lepa in da bodo vaše barve obstojne in tetovaža ne bo zbledela

Izogibajte se tesnim oblačilom

Na začetku ne nosite tesnih oblačil, saj ko se tattoo celi, izloča plazmo in delčke črnila, kar lahko povzroči, da se koža in oblačilo sprimeta skupaj in posledica tega je boleča odstranitev oblačila in poškodovanje svežih mozoljev ali povrhnjice. Če se sprimeta, ne vlecite oblačila, zmočite kožo to pa bo povzročilo, da se bo oblačilo odlepilo od kože. Pretesna oblačila poleg tega onemogočajo svežemu zraku, da bi prišel do tetovaže in jo zacelil. Zrak je namreč ključen za celjenje tattooja. Ko se tattoo celi, nosite čista in ohlapna oblačila podnevi in ponoči.

Izogibajte se telovadbi

Izogibajte se telovadbi, saj podaljšuje čas celjenja. Gibanje povzroča raztezanje kože in njeno draženje, kar lahko povzroči, da se bo tattoo celil veliko dlje kot ponavadi. Zaradi sledečih razlogov je telovadba odsvetovana po novem tattooju vsaj nekaj dni. Poleg tega telovadba povzroča znojenje, ki lahko kožo razdraži in povzroči vnetje tattooja.

IZJAVA O ZASEBNOSTI

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

Piškotke razlikujemo glede na naslednje značilnosti:

1. začasni (in sejni) ali trajni piškotki,
2. lastni piškotki ali piškotki tretjih oseb.

Sejni piškotek je piškotek, ki se samodejno izbriše, ko brskalnik zaprete, medtem ko trajni piškotek ostane shranjen v brskalniku, dokler ne mine določeno obdobje (kar je lahko nekaj minut, dni ali več let).

Lastne piškotke postavi spletno mesto, ki ste ga obiskali, piškotke tretjih oseb pa postavi zunanja partnerska spletna storitev, ki je v spletno mesto vključena zaradi želene funkcionalnosti.

Katere piškotke uporabljamo na naši spletni strani?

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke analitične storitve Google Analytics, ki so tako trajni in začasni (sejni piškotki), in pištotke vtičnika WordPress Statistics. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.). Omogočajo nam, da ocenjujemo doseg in zanimivost naših prispevkov in odziv na občasne medijske akcije, ki jih izvajamo. Vse podatke uporabljamo interno in zgolj v namen izboljševanja našega spletnega mesta.

Kaj pa piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij?

Piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij nam omogočajo, da v vsebino svojega spletnega mesta integriramo njihove produkte – tako lahko obiskovalci delite vsebine s svojimi prijatelji oziroma drugimi povezanimi osebami (različni gumbi, kot so všeč mi je, deli vsebino, priporoči …). Vtičniki uporabljajo piškotke, da lahko družbena omrežja identificirajo svoje člane, ko ti pridejo na spletno mesto z vtičnikom. Če ob obisku našega spletnega mesta niste prijavljeni v posamezno družbeno omrežje (ali niste njegov član), pa je potrebno soglasje za nalaganje piškotkov s strani vtičnikov.

Druge povezave

Na spletnem mestu lahko najdete povezave do drugih spletišč, ki niso pod našim upravljanjem. Za spoštovanje zasebnosti oziroma za vsebino teh spletišč ne odgovarjamo, obiskovalcem preprosto le nudimo povezave, prek katerih lahko pridejo do uporabnih informacij s področja informacijske varnosti.